Ni, Cu, Co

Нікель має унікальні фізичні та хімічні властивості, що робить його необхідним для сотень тисяч продуктів. Він часто використовується в легировании – особливо з хромом і іншими металами для виробництва нержавіючих і жароміцних сталей.

Нікель є одним з базових металів, з яким пов’язаний перехід на зелену енергетику в усіх розвинених країнах. У звіті Світового банку Minerals for Climate Action цей метал віднесений до групи «Cross-Cutting Minerals». Ці група використовується в різноманітних технологіях зеленої енергетики й не залежить його попит не заздрості від однієї конкретної технології. Отже, попит на ці мінерали будуть існувати незалежно від того, які технології будуть більш розвиненими.

ЗНАЧЕННЯ МЕТАЛУ

Нікель – це елемент, що володіє такими характеристиками, як корозійна стійкість, високотемпературна стабільність, міцність, пластичність, ударна
далi
в’язкість, придатність для вторинного використання, а також каталітичні й електромагнітні властивості, які допомагають досягти стійкості.

ВИДОБУТОК ТА ВИРОБНИЦТВО

Сьогодні запаси нікелю зосереджені в родовищах двох промислових типів: родовища сульфідного нікелю, з найбільшим вмістом, але більш рідкісні, які
далi
складають 37,5% видобутку. Нікелеві латериті: родовища з низьким вмістом золота, складові 62,4% видобутку. Щорічно у світі проводиться і використовується понад два мільйонів тонн нового або первинного нікелю.

ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РИНКУ

Зростання споживання металу, пов’язаний з переходом на «зелену» енергію, оцінюється від 90 до 150% від сьогоднішнього рівня. З ростом споживання при
далi
виробництві акумуляторів та інших екологічно чистих енергетичних технологій прогнозуються, що залишаться високі темпи споживання нікелю при традиційному виробництві нержавіючої сталі.

ДИНАМІКА ЦІН

Ціни на нікель мали стійкі темпи зростання протягом останніх років. Показники були нестабільними протягом перших шести місяців поточного року і в
далi
першому півріччі досягли майже 20 000 доларів США за тонну.

Мідь має унікальні поєднання корисних властивостей: відмінну корозійну стійкість, високу пластичність, красивий колір і текстуру, високу теплопровідність і хорошу електропровідність.

Сьогодні мідь і мідні сплави використовуються в таких основних напрямках: будівництво – 43%; електротехнічна й електронна промисловість – 20%; транспортне устаткування – 20%; споживчі та загальні продукти – 10%; і промислові машини та обладнання – 7%. Мідь, на ряду з нікелем, є одним з базових металів, з яким пов’язаний перехід на зелену енергетику в усіх розвинених країнах. У звіті Світового банку Minerals for Climate Action цей метал віднесений до групи «Cross-Cutting Minerals».

 

 

ЗНАЧЕННЯ МЕТАЛУ

Мідь необхідна у всіх основних технологіях енергетики – вітрова, сонячна, фотоелектрична, концентрована сонячна енергія, гідро-, геотермальна енергія,
далi
накопичення енергії, атомна енергія, вугілля, газ, уловлювання та зберігання вуглецю. Попит на метал в традиційних галузях буде рости в незалежності від зеленої енергетики та становить за даними USGS.

ВИДОБУТОК ТА ВИРОБНИЦТВО

Оцінка мідних родовищ, проведена Геологічної служби США, показала, що виявлені ресурси містять близько 2,1 мільярда тонн міді. Головні
далi
промислові типи родовищ – мідно-порфірові й стратиформне, в яких сумарно міститься 80% відомих ресурсів. Основні питання доступності ресурсів пов’язані з виснаженням найякісніших і доступних родовищ. Світове виробництво міді перебувати в межах 20-25 млн т в рік і може варіювати через коливання змісту в руді, страйків і збоїв, пов’язаних з погодними умовами та пандемією. Збільшення виробництва в Китаї в основному було компенсовано зупинкою плавильних заводів на технічне обслуговування і модернізацію в інших країнах. На обсяги видобутої й рафінованої міді сильно впливають торгові мита на мідні концентрати, а також обмеження постачання сірчаної кислоти, необхідної для виробництва електролітичної міді.

ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РИНКУ

Перспективи виробництва міді у 2021 році пов’язані з ростом попиту. Очікується, що попит в Китаї буде рости найвищими темпами, ніж в останні роки.
далi
Прогнозують, що Китай збільшить споживання рафінованої міді приблизно на 5-7%. У 2021 році очікується сильне зростання пропозиції міді в Конго, Індонезії та Панамі. Зараз високі ціни на мідь покращують привабливість нових проєктів, але традиційно проблема полягає в пошуку проєктів гарної якості в країнах зі стабільним урядом і гірським законодавством. Додаткові вимоги від компаній тепер стосуються також високих стандартів ESG (екологічні, соціальні та управлінські ризики), оскільки інвестори й директори не хочуть брати участь в проєктах, які можуть завдати шкоди навколишньому середовищу, особливо щодо викидів парникових газів і утилізації відходів.

ДИНАМІКА ЦІН

Протягом поточного року ціни на мідь залишаються високими й нестабільними з високою ймовірністю стрибків вище 8-9 тис. $ / т. Ймовірно, до кінця року
далi
буде тенденція до зниження, оскільки виробництво почне пристосовуватися до найвищого попиту. Тривалий дефіцит на ринку, низький рівень запасів, сильний торговий інтерес з боку інвесторів, а також зростання використання міді в зеленій енергетиці спричинили поточне зростання цін. Аналітики очікують, що всі ці фактори будуть сприяти зростанню цін і у 2021 році. У другому кварталі поточного року ціни на мідь досягли рекордно високого рівня, вперше перевищивши 10 700 доларів США за тонну.
Кобальт широко використовується в ряді галузей промисловості, перш за все в виробництві стали та сплавах кобальту у якості магнітного матеріалу, з’єднань кобальту для виробництва фарб, а також в керамічної промисловості. Його чудові магнітні характеристики привели до широкого попиту на кобальт в електротехніці, радіотехніці, ракетній і космічній техніці.
Кобальтові сплави широко використовуються при виготовленні металообробного інструменту. Це сприяє збільшенню попиту на кобальт в авіаційних і космічних двигунах.
далi
У хімічній промисловості метал використовується у якості каталізатора деяких процесів і як компонент для виробництва кислотостійких сплавів.
Ключовий напрям споживання кобальту – виробництво електроніки та акумуляторів. Ці сегменти активно зростають та стали причиною недавнього стрибка цін на цей метал. Для виготовлення одного смартфона буде потрібно близько 5-10 грамів кобальту, для ноутбука – близько 30 грамів, акумулятора електромобіля – до 20 кілограмів кобальту.

ЗНАЧЕННЯ МЕТАЛУ

Кобальт – один з другорядних металів, пов’язаних з переходом на зелену енергію. У звіті Світового банку «World Bank Minerals for Climate Action» цей
далi
метал віднесений до групи «High-Impact Minerals», рівень попиту на які в майбутньому набагато перевищує рівень сьогоднішнього виробництва. Переважно (але не виключно) вони являють собою метали, використовувані в технологіях акумулювання енергії. Прогнозований річний попит на кобальт з боку енергетичних технологій у 2050 році становить 460% від поточного рівня.

ВИДОБУТОК ТА ВИРОБНИЦТВО

Згідно з даними Геологічної служби США, Конго продовжує залишатися основним джерелом кобальту, забезпечуючи приблизно 70% світового
далi
видобутку металу. За винятком виробництва в Марокко і кустарного видобутку кобальту в Конго, велика частина кобальту видобувається як побічний продукт міді або нікелю. Диверсифікація постачання металу є важливим стратегічним завданням більшості споживачів металу. Китай є провідним виробником очищеного кобальту у світі, велика частина якого виробляється з частково очищеного кобальту, що імпортується з Конго. Китай був провідним споживачем кобальту у світі, причому більше ніж 80% його споживання припадало на виробництво акумуляторних батарей.

ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РИНКУ

Тенденції на ринку кобальту визначаються основними виробниками: Glencore, Fleurette Group, China Molybdenum, Vale. За період 2016 – 2018 року контракти
далi
подорожчали більш ніж в 4 рази, з $ 22 тис. До $ 95 тис. / Т металу. За цим наступило масштабне падіння цін в район $ 30 тис. За тонну. У найближчій перспективі інші виробники можуть бути зацікавлені в збільшенні виробництва через поліпшення цін. Ці події впливають на короткострокові тенденції, а довгострокові перспективи на ринку кобальту оцінюються як дуже позитивні.

ДИНАМІКА ЦІН

Найближчою перспективою може стати відновлення ціни до $ 50- $ 60 тис. Стимулом для зростання має стати об’єктивне підвищення попиту на кобальт з боку світової
далi
економіки, яка включає автомобільну промисловість (найбільші світові виробники крім Tesla). У 2021-му аналітики очікують, що сегмент повністю відновиться, і, відповідно, споживання зросте на 11%.

ТОВ “КОЛЬОРМЕТ УКРАЇНИ”
Проект з високоліквідними товарними продуктами: нікель-кобальтові та мідним концентратами, що підтверджується динамікою цін і виробництва за попередні періоди.
Контакти:
Україна, 04070, місто Київ, вул. Боричів тік, будинок 22А, офіс 14
info@prutivka.com
+38 (067) 604 82 52